Nowa Trybuna Opolska - 2021-11-25

Nowa Trybuna Opolska 2021-11-25

Zobacz wszystkie wydania (archiwalne)

Dostępne w: czytnik na komputerze, PDF
Zobacz wydanie próbne

Nowa Trybuna Opolska jest najpopularniejszą gazetą w województwie opolskim i jedynym wychodzącym tu dziennikiem regionalnym. W naszej codziennej pracy słowo region jest dla nas najważniejsze. Ono stanowi podstawę wszystkich podejmowanych przez nas działań. Wiarygodność, lokalność i bycie blisko spraw Czytelników to największe wartości gazety.

Na rynku wydawniczym od 1952 roku. Początkowo ukazywała się pod tytułem "Trybuna Opolska". Mieszkańcy województwa opolskiego dostali pierwszy numer dzięki staraniom kilkuosobowego zespołu, który był związany z katowicką "Trybuną Robotniczą". Wydanie pierwszego numeru "Trybuny Opolskiej" zbiegło się w czasie z powstaniem województwa opolskiego (1951 rok).

Już w trzy lata po swoim rynkowym debiucie gazeta ukazywała się siedem razy w tygodniu, a jej jednorazowy nakład przekraczał 100 tysięcy egzemplarzy. 5 grudnia 1971 roku gazeta z dumą pisała "Mamy kolor, jesteśmy też większą gazetą". Wtedy jednak oznaczało to jedynie druk kolorowych czcionek i niektórych winiet. Pierwsze kolorowe zdjęcie gazeta opublikowała dopiero w wydaniu magazynowym z 5-6 października 1996 r. Do 1989 r. "Trybuna Opolska" wychodziła jako lokalny organ Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od kwietnia 1993 roku wydawcą gazety jest spółka Pro Media. 1 kwietnia ukazała się już "Nowa Trybuna Opolska" ("NTO"). Redaktorem naczelnym gazety jest obecnie Krzysztof Zyzik.

ZREALIZUJ KOD DOSTĘPU

Jeżeli posiadasz kod dostępu do wydania, wpisz go w poniższe pole i naciśnij przycisk "AKTYWUJ".

JEDNO WYDANIE - 2,46 zł z VAT
PRENUMERATA MIESIĘCZNA - 40,00 zł z VAT
PRENUMERATA KWARTALNA - 110,00 zł z VAT
PRENUMERATA PÓŁROCZNA - 200,00 zł z VAT
PRENUMERATA ROCZNA - 360,00 zł z VAT