DLA WYDAWCÓW

Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijających się mediów elektronicznych, obejmujących telewizję, filmy, muzykę, a ostatnio również prasę się. Choć do Polski zmiany te docierają z opóźnieniem, również i na naszym rynku dystrybucja prasy elektronicznej jest coraz lepiej zauważalna. W głównej mierze wynika to z upowszechnienia tabletów, które świetnie nadają się do konsumpcji gazet cyfrowych.

Za sprawą Kiosku Cumulus również i Państwa tytuły mogą docierać do czytelników na całym świecie. Spółka M2A, operator serwisu Kiosk Cumulus posiada 4-letnie doświadczenie w dystrybucji gazet cyfrowych. Współpracujemy z największymi wydawnictwami, w tym ze spółką Agora oraz Media Regionalne.

Nawiązanie z nami współpracy jest bardzo proste i nie wymaga żadnych istotnych nakładów finansowych z Państwa strony. Wystarczy podpisać umowę, a następnie zgodnie z Państwa cyklem wydawniczym zapisywać na nasz serwer publikacje w formacie PDF. Cała reszta pracy leży po naszej stronie.

Unikalną częścią naszej oferty jest możliwość przygotowania sklepu dedykowanego tylko jednemu tytułowi, który mógłby obsługiwać sprzedaż na Państwa witrynie internetowej. Przykład takiej formy dystrybucji gazety możecie Państwo zobaczyć pod adresem e.wyborcza.pl

Jesteśmy również otwarci na różne formy promocji sprzedaży Państwa wydań elektronicznych, do których dostęp byłby nadawany z wykorzystaniem kodów alfanumerycznych, np. przy zakupie innych produktów firm z Państwem współpracujących. W takim przypadku koszt obsługi kodu ogranicza się do pojedynczych groszy. Tego typu dystrybucja zaliczana jest według regulaminu ZKDP do "rozpowszechniania płatnego razem".

W Kiosku Cumulus czytelnicy nie muszą instalować żadnych dziwnych aplikacji. Wystarczy, że mają dostęp do Internetu i korzystają z przeglądarki internetowej zdolnej do odtwarzania elementów Flash.

Zasady współpracy z Wydawcami są proste i uczciwe:

  • nie pobieramy żadnych opłat w związku z dodaniem tytułu do kiosku;
  • nie pobieramy opłat eksploatacyjnych, jeśli sprzedaż przekracza sensowne minimum;
  • pobieramy niską marżę
  • nie pobieramy opłat za udostępnienie archiwum wydań;

Krok po kroku. Czyli co jest potrzebne, abyście mieli Państwo własny e-kiosk?

  • podpisujemy umowę;
  • udostępniamy Państwu dane logowania na serwer FTP, na którym umieszczacie Państwo strony e-wydań w formacie PDF;
  • przesyłacie nam Wasze logo i ew. wykaz mutacji regionalnych.
  • opcjonalnie umieszczacie Państwo wpis w DNS waszej domeny wskazujący na IP kiosku, dzięki czemu Wasi czytelnicy będą wchodzili do kiosku po adresem np. kiosk.portal-waszej-gazety.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą – kontaktując się z nami telefonicznie pod numerem 505 497 187 lub e-mailem na adres kontakt@m2a.pl.